fbpx

מצלמות אבטחה אלחוטיות: הטכנולוגיה ששומרת עליכם

מצלמות אבטחה אלחוטיות מעבירות את הוידאו המצולם באופן אלחוטי מהמצלמה למכשיר ההקלטה. במצלמה קווית (לא אלחוטית) מועבר המידע באמצעות כבל וידאו. מצלמה אלחוטית אינה זקוקה לשום כבל, היא מעבירה את השידור למכשיר ההקלטה. למרות שרף מצלמות אבטחה אלחוטיות מתומחר גבוה יותר ממצלמות קוויות, הרי שמצד שני כל ההתעסקות עם הכבלים בין מכשירי ההקלטה והמצלמות לא קיים בהן, והן קלות להפעלה וידידותיות למשתמש, באופן שמעלה את התיעוד בצורה מידית.

לצורך התקנת מצלמות אבטחה אלחוטיות, נדרשים שני מקורות של מתח חשמלי. האחד מחובר למצלמה עצמה והשני עבור ההקלטה.

יש היום מצלמות אבטחה אלחוטיות כל כך משוכללות שהן יכולות לשדר בטווח של בין 75-150 מטר בחוץ ואילו בתוך בית טווח המצלמה יכול להיות בין 30-50 מטר.

מצלמה אלחוטית משדרת אותות, כאשר טווח שידורו משתנה בהתאם לדרך שהוא עובר. האם יש בה מחסומים או חפצים, מהו סוג חומרי הבניין של הקירות למשל ועוד.

מערכת מצלמות אבטחה אלחוטיות בדירות שכורות

הרבה פעמים מעבירה משפחה את הקשישים שלה, להתגורר בסמוך אליהם. למי מהילדים או קרוב משפחה אחר, אשר גם נמצא בקשר עם הקשיש. לעתים כרוך מעבר זה בשיכון הקשישים בדירה שכורה, הבאת מטפלת  זרה ועוד.

אבל היום, אחרי סיפורים מצמררים של התעללות בקשישים, לא ששה שום משפחה להותיר את הקשיש שלה לבד עם מטפלת, וממהרת להזמין מערכת מצלמות אבטחה אלחוטיות, משום שבעלי הדירה לא מסכימים שיתקינו מצלמות קוויות הדורשות העברת כבלים בתוך הדירה והצמדתם לקירות ולכן במקרה כזה, מצלמות אלחוטיות הן האפשרות הכי מתאימה.

כאשר בוחרים מצלמה אלחוטית, מן הראוי לבדוק איזה סוגים של מצלמות יש ולהתאים את המצלמה לצרכים הייעודיים שלכם.

מצלמות אלחוטיות לבית

רבים שואלים את עצמם האם מערכת מצלמות אבטחה אלחוטית יכולה לשדר אותות מחלל שיש בו קירות גבס, חלונות או זכוכיות, משום שאלה לפעמים נמצאים בחלל בו מותקנת המצלמה האלחוטית.

יש לציין כי כל האלמנטים הנ”ל, לא משבשים את העברת האות ועוצמתו אבל במקרה של קירות בלוק או בטחון ורצפה מבטון, ייתכן כי האות לא ישודר בצורה רצופה אלא מקוטעת ולא ברורה והתיעוד עלול להשתבש. בהתקנה של מצלמות אלחוטיות מחוץ לבית, יש השפעה על תשדורת האותות והחדות שלהם, במקרה שיש בחוץ עצים בטווח הראייה של המקלט והמצלמה.

גם טלפונים אלחוטיים, עלולים להשפיע על טווח האות שניתן לשדר וכן על איכותו. אותות של טלפונים אלחוטיים, עלולים להשפיע על עוצמת האותות המשודרים.

מומלץ מאוד לא להתקין מצלמות אלחוטיות לבית, בקרבת אותו אחרים של מכשירים אלחוטיים כמו נתבים וטלפונים, וכן להשאיר מרווח גדול במיקומים שלהם, כדי לאפשר לכל אחד מרחב תשדורת נקי וגדול.

בנוסף כאמור, התקנה של מערכת מצלמות אלחוטיות לבית מחייבת שתנאי החלל לא יעכבו או יזיקו לתקשורת ולתיעוד. אלמנטים של מתכת בו בטון, עלולים לחסום אותה. עוצמת האותות דרך חומרים רטובים כמו למשל שיחים ועצים, עשויה להיות חלשה ולא להצליח. ככל שהאות יותר חזק, כך קצב הפריימים (מספר התמונות המשודרות בכל שידור וידאו) עשוי להיות גם הוא חזק יותר והתמונות גם עשויות להיות יותר ברורות. נציין כי רוב מצלמות האבטחה האלחוטיות, עשויות להזרים כ-30 פריימים לשנייה, אבל יש כאלה שמעבירות רק 10 פריימים לשנייה. תלוי בדגם של המצלמה וברזולוציה.

שיפור מערכת מצלמות אבטחה אלחוטיות

בין קו הראייה של המצלמה לבין החלל אותו היא אמורה לתעד, חייב להיות שטח צילום נקי מכל “מפגע”, מחסום או חומר בניין מעכב צילום. זה יכול להיות כאמור, ארונות, קירות בטון, רצפת בטון, ואם מדובר על מצלמות אלחוטיות בחוץ, אז עצים וענפים יחסמו את שדה התשדורת של המצלמה.

ישנה אפשרות להתקין אביזרים זמינים שתפקידם להאריך את טווח התיעוד האלחוטי של המצלמות, במטרה “להסיר” את החסמים ולאפשר שידור חלק וברור. מתקין מצלמות אלחוטיות יוכל להמליץ בפניכם על האביזר שהכי מתאים לשיפור התשדורת בין המצלמה והחלל.

איך פועלות מצלמות אבטחה לבית?

מצלמות אבטחה לבית פועלות באופן שונה ממצלמות קוויות. הן מצליחות לווסת את האותות שלהם, ולהעבירם באופן מחזורי ורצוף בין תדרים, כדי למנוע הפרעות כלשהן. בכך הן מצליחות לאבטח את המערכת. כיד לקלוט את תשדורת הווידאו, מומלץ לבצע בדיקת תאימות בין המקלט לבין המצלמה כבר בשלב ההתקנה, כדי לסנכרן אותם למעבר בין התדרים בתיאום מושלם ובאותו קצב.

אם אתם נדרשים להתקנת מערכת של מצלמות אלחוטיות, מומלץ לא להתקין יותר מארבע מצלמות יחד. חלקם של המקלטים בנויים לתמיכה במספר ניכר של מצלמות, אך עדיין המצב האופטימלי הוא לא להעמיס על המערכת ולהתקין 4 מצלמות בלבד.

במערכת אבטחה ניתן להתקין כ – 4 מצלמות ומקלט אחד, או מערכת של 4 מצלמות או 4 מקלטים או עד 4 מצלמות למצב וידאו בבית כמו למשל תיעוד עריסת תינוק.

ראו עוד: מצלמת אבטחה נסתרת

לחצו על הקישור על מנת חזור לעמוד הראשי

זקוק לפתרונות אבטחה?

תן לנו להתאים לך חבילת מיגון מותאמת אישית.

מערכות מיגון

לאן אתה הולך?

מגיעה לך פגישת ייעוץ ללא עלות.